Korporacja ENEOS

Technologia dla wydajności i środowiska

Korporacja ENEOS to w pełni zintegrowana firma naftowa, numer 1 w Japonii. ENEOS z siedzibą w Tokio dostarcza produkty i usługi naftowe oraz rozwiązania energetyczne na całym świecie. Będąc wieloletnim dostawcą producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), w tym czołowych japońskich producentów samochodów, ENEOS produkuje wysoce techniczne i wyspecjalizowane w pełni syntetyczne i syntetyczne środki smarne i płyny przekładniowe pod marką ENEOS.

Ponadto ENEOS opracowuje wysokowydajne oleje silnikowe do sportów motorowych, aby zapewnić „sekretną przewagę” kierowcom i motocyklistom. Z tego powodu marka ENEOS jest od dawna oficjalnym sponsorem wielu zespołów wyścigowych, w szczególności zespołu Yamaha Factory Racing Team w MotoGP.

Świadomy tego, że odgrywa kluczową rolę w kwestiach środowiskowych, ENEOS jest zaangażowany w ważną misję: przyczynianie się do rozwoju zrównoważonej gospodarki i społeczeństwa poprzez innowacje w sektorach energii, zasobów i materiałów. Właśnie dlatego najnowocześniejsze produkty technologiczne ENEOS zostały zaprojektowane tak, aby chronić środowisko przez cały cykl życia samochodu, obniżając emisję dwutlenku węgla, poprawiając oszczędność paliwa i zmniejszając zużycie krytycznych komponentów.