Powrót do aktualności

AC Milan i ENEOS wspólnie w imię energii i innowacji

Sponsoring & Wydarzenia Aktualności

Nasza marka ENEOS zostaje nowym oficjalnym partnerem olejów silnikowych AC Milan

AC Milan i ENEOS ogłosiły wieloletnią współpracę, w ramach której japońska marka premium olejów silnikowych zostanie nowym oficjalnym partnerem olejów silnikowych Rossoneri.

Odkąd olej silnikowy ENEOS został wprowadzony w Europie ponad 10 lat temu, każdy rok przynosił znakomite wyniki dla największej japońskiej firmy energetycznej. Dziś decyzja o nawiązaniu współpracy z dużym klubem piłkarskim, takim jak AC Milan, pokazuje, że ENEOS mocno wierzy w rynki europejskie i dużo inwestuje w rozwój sprzedaży swoich olejów silnikowych klasy premium w Europie.

AC Milan i ENEOS łączą siły, tworząc partnerstwo poświęcone energii, innowacjom, wydajności i pasji, czyli wszystkim cechom, które są wspólne dla obu marek i które można rozpoznać we wszystkich aspektach ich działalności. W szczególności energia i innowacyjność są kluczowymi aspektami marki „ENEOS” i są zawarte w jej nazwie, będącej połączeniem dwóch słów „Energia” i „Neos”, co oznacza „nowy”.

„Energia i innowacja to dwa kluczowe słowa tego partnerstwa” – powiedział Casper Stylsvig, dyrektor ds. dochodów AC Milan – „Znak marki ENEOS symbolizuje między innymi Energię i Innowację, a te dwa słowa doskonale podsumowują to, o co chodzi w AC Milan. Poza boiskiem szczycimy się tym, że jesteśmy jednym z najbardziej innowacyjnych klubów piłkarskich, zawsze zwracając uwagę na najnowsze trendy. Nasi zawodnicy na boisku, zarówno z naszej męskiej, jak i damskiej drużyny, grają każdy mecz z energią, zawsze dążąc  do sukcesu. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy powitać ENEOS w naszej rodzinie.”

Pan Shinji Oka, Dyrektor Zarządzający ENEOS Europe, również wyraził wielką satysfakcję z nowego partnerstwa: „ENEOS zawsze aktywnie wspierał sport poprzez sponsoring. Widzieliśmy to w sportach motorowych, koszykówce i innych klubach piłkarskich, ale wierzymy, że to partnerstwo stanowi dla nas duży krok naprzód. Współpraca z klubem, który stworzył historię futbolu we Włoszech, Europie i na całym świecie, sprawi, że ENEOS będzie popularny wśród wszystkich europejskich fanów piłki nożnej, docierając do szerszej publiczności i zwiększając świadomość naszej marki. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ENEOS i AC Milan mogą wspólnie rozpocząć tę nową podróż, jako zwycięska formacja”.